Nie zapominaj, że kwiaty to świetny sposób na poprawę zdrowia psychicznego

stokrotki

Dlaczego kwiaty są ważne dla zdrowia psychicznego

Kwiaty są ważne dla zdrowia psychicznego, ponieważ poprawiają nastrój.

Kwiaty mogą przynieść wiele korzyści. Mogą sprawić, że Twój dom będzie ładniej pachnieć, poprawić ogólną atmosferę pomieszczenia, a nawet sprawić, że poczujesz się lepiej ze sobą. Kwiaty mogą być doskonałym sposobem na pokazanie komuś, na kim Ci zależy.

Kwiaty zawsze były ważną częścią różnych kultur i rytuałów w historii ludzkości. W Chinach ludzie wierzą, że kwiaty przynoszą szczęście i dobrobyt w życiu. W innych miejscach ludzie używają kwiatów jako symbolu miłości lub przyjaźni. Zawsze używaliśmy kwiatów w naszym codziennym życiu, aby uszczęśliwiać nas i dawać nam coś, na co każdego dnia możemy się cieszyć!

Jak wybrać najlepszy kwiat dla swoich potrzeb w zakresie zdrowia psychicznego?

Badanie przeprowadzone przez naukowców z University of British Columbia i opublikowane w czasopiśmie PLOS One wykazało, że stokrotki mogą zwiększyć poziom szczęścia. Ten kwiat ma również związki zapachowe, które mogą zmniejszać depresję i lęk, a także łagodzić bóle głowy i inne bóle fizyczne. Stwierdzono, że słoneczniki mogą zwiększyć poczucie szczęścia, a także obniżają poziom stresu. Badanie wykazało również, że storczyki mogą być używane do łagodzenia depresji, podczas gdy lilie mogą zmniejszyć poziom gniewu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *